Porozmawiajmy o plecakach 5.11

27-08-2021

 

Rzeczy od 5.11 to ukoronowanie najważniejszych wartości firmy z USA  jakimi są trwałość i jakość. A plecaki 5.11 to uosobienie motta samej firmy, czyli "Always be Ready", Zawsze bądź gotów. Z ich plecakami to jednak nie trudne. Oferta plecaków 5.11 dzieli się na 2 główne rodziny, jakimi są RUSH oraz AMP. Poza nimi jednak znajdziemy kilka unikalnych, jak również uniwersalnych modeli. 

Wybór jest duży – można przebierać we wzorach, kolorach i zróżnicowanych układach kieszeni. Wśród nich znajdują się zarówno plecaki idealne na miejski wypad (wówczas wystarczy wariant o pojemności do 20-40 litrów), jak i bardzo pojemne (tzw. 3-day pack, o pojemności co najmniej 40 litrów) gotowe na nieco dłuższe wycieczki. Ich pojemność nie jest jednak ograniczona, dzięki opcji  dodatkowych siatek montażowych pod postacią HEXGRID bądź MOLLE, które zwiększają wielkość samego plecaka jak również umożliwiają rozmieszczenie spakowanych akcesoriów według naszego uznania i wygody.

Wszystkie plecaki 5.11 są wykonane z wysokiej jakości nylonu, wytrzymałego i wodoodpornego materiału. Nylon w plecakach ma gęstość splotu między 420D a 1050D, w zależności od modelu i miejsca splotu. Najwyższa gęstość splotu 1050D została zaaplikowana w miejscach takich jak dno plecaka, oraz koło suwaków, gdyż są to miejsca najbardziej podatne na rozdarcia lub przetarcia. Pozostałe miejsca mają splot 420D-500D, tak by plecak nie był za ciężki a jednocześnie wytrzymały i zachowywał wodoodporne właściwości.

Unikalne modele plecaków 5.11 uwzględniają plecak medyczny Tac Operator ALS Backpack czy chociażby Select Carry Pack, który swój wyjątkowy trójkątny kształt zawdzięcza przeznaczeniu na przenoszenie kompaktowego karabinka ze składaną kolbą. Select Carry Pack poza główną komorą wyposażony jest w saszetkę na pasku nośnym do przenoszenia pistoletu. Wewnętrzna kieszeń plecaka dedykowana jest do przenoszenia 2-litrowego systemu hydracyjnego, który zapewni chwilę ochłodzenia podczas strzeleckiego treningu czy outdoorowego wypadu. Tak jak wszystkie plecaki 5.11, Select Carry Pack jest wyposażony w wewnętrzne systemy, takie jak MOLLE, SlickStick System czy Backup Belt System, co pozwala na pełną personalizację rozmieszczenia zasobów naszego zestawu taktycznego

             .                     

       Tac Operator ALS Backpack                       Select Carry Pack

 

Wspomniany wcześniej 35 litrowy Tac Operator ALS Backpack to trochę wyższy poziom, stworzony specjalnie na potrzeby pracowników służb medycznych. Plecak jest skonstruowany w odpowiedni sposób, zapewniający błyskawiczny dostęp do komory głównej w której znajdują się 4 integralne ładownice medyczne w różnych kolorach według swojego przeznaczenia, mocowane wewnątrz plecaka na rzep. Jednak na tym kieszenie plecaka się nie kończą, dodatkowo po obu stronach bocznych wewnętrznej komory znajdują się 2 przegrody wraz z 2 kieszeniami, które pozwalają na rozmieszczenie pozostałych środków medycznych, które warto mieć pod ręką. Każdy ratownik w razie potrzeby znajdzie zewnętrzny system MOLLE po jego bokach. Nic nie jest w tym plecaku przypadkiem, każdy kawałek wewnętrznej komory jest zaprojektowany w taki sposób, aby przedstawiciele służb medycznych zawsze byli gotowi do akcji.

Wymienione wcześniej plecaki to jedne z najbardziej unikalnych modeli w ofercie firmy 5.11. Jednak gdy nie potrzebujesz mieć przy sobie swojego karabinka czy też znalazłeś inne powołanie niż ratowanie ludzkiego życia; 5.11 o Tobie nie zapomina. Doskonałe wykonanie, zapewniające trwałość, wysoką praktyczność, a także oryginalny, militarny design to tylko część z zalet tych produktów. To właśnie seria RUSH. Warto przyjrzeć się im bliżej!

                                         KLASYK! Czyli RUSH

                                                              

                                     RUSH 24                                     RUSH MOAB 6

 

Seria RUSH to szeroki wybór plecaków o różnych pojemnościach, od kompaktowej podserii RUSH MOAB gdzie najmniejszy model MOAB6 ma pojemność 11 litrów, po takie monstrum jak RUSH100 którego 60 litrową pojemność można zapakować na dużo dłużej niż 3 dni. Jednak pomijając ekstrema oferta firmy jest podzielona na trzy główne linie, są to plecaki przewidziane na krótkie wyprawy do 12 godzin (RUSH12 - 22 litry), większe całodniowe (seria RUSH24 - 37 litry) oraz duże, 3-dniowe plecaki RUSH72 (55 litrów). Oferta plecaków 5.11 jest cały czas rozbudowywana i poszerzana.

Każdy model serii jest wyposażony w system MOLLE znajdujący się na prawie każdej powierzchni plecaka poza powierzchnią nośną, czyli plecami. Dzięki temu każdy jest w stanie customizować plecak według swoich potrzeb. Co więcej każdy z modeli serii RUSH (poza sub-linią MOAB) jest wyposażony w kieszeń specjalnie usytuowaną zaraz za usztywnianymi plecami tak aby przenoszony w niej laptop, tablet czy też inne urządzenie ekranowe było w pełni zabezpieczone. Klasyczny 15 calowy ekran znajdzie swoje miejsce w każdym z podstawowych modeli serii RUSH.

Plecaki serii RUSH to również praktycznie niekończąca się ilość przegródek oraz kieszonek, które nie tylko pomieszczą każdy element naszego codziennego ekwipunku ale również nie wymiękną przy dłuższych wyprawach. Ewidentnie ta seria to odpowiednie rozwiązanie dla tych którzy lubią mieć wszystko pod ręką przy sobie i na swoim miejscu, niezależnie czy dotyczy to okularów, magazynków czy też urządzeń będących często naszym oknem na świat. Możliwości jest wiele, a co najlepsze seria RUSH sprawia, że nie musisz się ograniczać.

                                   

INNOWACYJNOŚĆ to właśnie AMP

 

Plecaki RUSH to klasyk firmy 5.11, w pełni taktyczny jednak pozostawiony w duchu tradycyjnych plecaków militarnych. Ich nowocześniejszą jak i nieco bardziej miejską wersją są plecaki serii AMP (All Mission Pack). Tak jak seria RUSH seria AMP oferuje szeroki wybór pojemności. Seria obejmuje plecaki w 5 rozmiarach, od 16 litrowego AMPC Pack do 40 litrowego AMP72, idealnego na 3 dniowe wyprawy. Najbardziej uniwersalnymi modelami z tej serii to modele AMP10 oraz AMP12, które posiadają odpowiednio 20 i 25 litrów pojemności, idealne do miasta czy na jednodniowe wycieczki. Gdy jednak mamy ochotę wybrać się gdzieś na dłużej takie plecaki jak AMP24 czy AMP72 sprawdzą się idealnie z ich 32 i 40 litrową pojemnością, gotowe pomieścić dużo więcej niż nasze codzienne wyposażenie.

                              .                     

                                      AMP24                                     AMP 72 

 

Każdy z plecaków tej serii wyekwipowany jest w przedni panel HEXGRID do którego możemy zamontować dodatkowe kieszenie na rzep. Dzięki paskom kompresyjnym oraz unikalnemu kształtowi plecaki serii AMP sprawiają, że ich wypełnienie może być większe niż to się z zewnątrz wizualnie wydaje. Dodatkowo mają usztywniane plecy jak i odpowiednio wyprofilowane ramiona dzięki którym naszym plecom nie będzie doskwierać ciężar przenoszonego ekwipunku.

 

ALWAYS BE READY. Małe rzeczy robią wielką różnicę.

 

Tym co charakteryzuje wszystkie produkty 5.11 jest zasada wg której zostały zaprojektowane - „Always Be Ready” czyli zawsze bądź gotów. Dobry plecak taktyczny pozwala zabrać ze sobą ekwipunek wystarczający przynajmniej na jeden dzień marszu. W zależności od rozkładu kieszeni, a także ewentualnego organizera w głównej komorze, można w nim przechowywać odczepione od kamizelek ładownice, torby zrzutowe albo – po prostu – akcesoria, których nie potrzebujesz mieć akurat pod ręką.

5.11 to gwarancja jakości, która w sprzęcie taktycznym stoi na najwyższym poziomie. Plecaki 5.11 doskonale sprawdzają się na co dzień, w terenie, na służbie czy na strzelnicy. Plecaki 5.11 wykonane są z wysokiej jakości nylonu, którego gęste sploty zapewniają wytrzymałość jak i wygodę.

Wszystkie obu ramienne plecaki są wyposażone w regulowane, szerokie oraz wygodne szelki z klamrami Duraflex jak również pas piersiowy (również regulowany), który odciąży ciało w najcięższych momentach. Plecaki posiadają również wygodny uchwyt górny, który pozwala złapać je w rękę.

Kolejne, klasyczne rozwiązanie plecakach 5.11 to zamki błyskawiczne marki YKK®. To niezawodny i bardzo trwały system zapięcia który gwarantuje jakość nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Mawiają, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego system zapięcia w komorze głównej i na przodzie zabezpieczony jest dodatkową listwą - dzięki temu zamek się nie brudzi i nie wpadają do niego drobiny, przedłużając jego żywotność.

Istotną rolę w plecakach firmy 5.11 gra również kieszeń CCW, która służy do skrytego noszenia broni. Nie ważne gdzie się wybierasz, broń jest zawsze w bezpiecznym miejscu specjalnie dla niej przeznaczonym i zawsze dla Ciebie dostępnym. 

Modeli plecaków marki 5.11 jest wiele, tak więc pod uwagę unikalne wymagania każdego z Nas, plecaki 5.11 pozwolą je zaspokoić. Seria RUSH oraz AMP to samo serce oferty plecaków firmy 5.11. Uniwersalny wybór kolorów jak i rozmiarów sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo unikalne modele jak na przykład plecak medyczny czy też  wyprawowy RUSH100 to rozwiązania firmy 5.11 gotowe sprostać każdej sytuacji!