Karabinek Steyr AUG A3 SA SWAT kal. .223REM
- Dodaj recenzję:
- Kod: KONC.297064
- Producent: Steyr
-
Dostępność:
Chwilowy brak
(0 szt.)
-
Historia ceny
Produkt dostępne wysyłamy w ciągu 24h.
Towar zamówiony z opcją dostawy kurier DPD doręczony zostanie w ciągu 48h.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.
Steyr AUG A3 SA SWAT kal. .223REM
Steyr AUG A3 SA SWAT to znany i ceniony karabinek bullpup w wersji cywilnej półautomatycznej, łączący charakterystyczną ergonomię systemu AUG z nowoczesnymi udogodnieniami taktycznymi. Wersja A3 SA SWAT oferuje płaską (flat top) konstrukcję receivera, krótki i poręczny profil oraz możliwość montażu szerokiej gamy akcesoriów optycznych i taktycznych — wszystko przy zachowaniu znanej niezawodności konstrukcji Steyr. Idealny wybór dla użytkowników szukających kompaktowego, stabilnego i rozpoznawalnego platformy w kalibrze .223 Rem (5.56×45).
Kluczowe cechy
• Kaliber: .223 Remington (5.56×45).
• Konstrukcja bullpup: krótka całkowita długość przy zachowaniu standardowej długości lufy — lepsza manewrowość w ciasnych przestrzeniach.
• Flat-top receiver (SWAT): górna szyna Picatinny umożliwia montaż kolimatorów, miraży optycznych i dodatkowych akcesoriów.
• Lufa / długość: wersja SWAT występuje z lufą. 417 mm (16.4”) co daje kompromis między balistyką a zwrotnością.
• Całkowita długość: ok. 702 mm
• Waga: 3,6 kg
• Magazynek: 223Rem na 10 naboi (możliwy na 5 naboi)
• Mechanika gazowa: system krótkiego skoku tłoka gazowego z regulatorem gazu (możliwość dostosowania pracy do różnych ładunków i tłumików).
• Bezpieczeństwo: lateralny (push-through) typ blokady, klasyczne zabezpieczenia mechaniczne znane z rodziny AUG.
• Bolt: obrotowy z wieloma ryglami (rotary bolt) — solidne zamknięcie zapewniające niezawodność.
Steyr AUG A3 SA SWAT to półautomatyczna wersja kultowego systemu AUG zaprojektowana z myślą o użytkownikach cywilnych i służbach potrzebujących kompaktowej, lecz w pełni funkcjonalnej platformy. Konstrukcja bullpup pozwala uzyskać krótszą długość całkowitą bez redukcji długości lufy, co przekłada się na lepszą manewrowość w przestrzeniach zamkniętych i podczas pracy z osprzętem taktycznym.
Wariant A3 SA SWAT wyposażony jest w płaską górną szynę Picatinny (flat top), ułatwiającą montaż kolimatorów, lunet i akcesoriów oświetleniowych. Karabinek ma solidny, zimnowalcowany przewód lufy, obrotowy zamek i niezawodny mechanizm gazowy z regulatorem.
Zastosowania praktyczne
• dynamiczne i precyzyjne strzelanie sportowe;
• platforma taktyczna do konfiguracji z kolimatorem lub lunetą;
• trening, rekreacja i kolekcjonerstwo (zależnie od lokalnych przepisów).
Specyfikacja techniczna (źródła producenta)
• Producent: Steyr Arms / Steyr Mannlicher.
• Model: AUG A3 SA SWAT (półautomatyczna, flat-top).
• Kaliber: .223 Rem / 5.56×45 mm.
• Długość lufy: 417 mm (16.4”)
• Długość całkowita: ok. 702 mm
• Waga: 3,6 kg.
• Magazynek: 223Rem na 10 naboi (możliwy na 5 naboi)
• Mechanizm: gazowy, regulator gazu, obrotowy zamek.

